Gdzie stosuje się odwodnienia liniowe?
- Szczegóły
Charakterystyczny dla Polski klimat umiarkowany obfituje w opady deszczu, zatem każdy projekt budowlany musi uwzględniać system ochrony budynku oraz nawierzchni przed gromadzącą się wodą opadową. Nadmiar wody, o ile nie jest sprawnie odprowadzany, może doprowadzić do zalania piwnic budynku, naruszenia jego konstrukcji, uszkodzenia podjazdu lub drogi, a także upraw w przydomowym ogrodzie. Jak temu zapobiec?
Na czym polega odwodnienie liniowe?
Odwodnienie liniowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie budynku i jego otoczenia przed wodą deszczową. Na system odwodnienia liniowego składają się korytka, ruszty oraz studzienki. Korytka wykonywane są najczęściej z polimerobetonu, materiału całkowicie odpornego na działanie wody i zmiennych temperatur. Jedynymi widocznymi elementami odwodnienia liniowego są ruszty, które chronią korytka przed zanieczyszczeniami, takimi jak liście czy kamienie. Woda wpadająca do kanałów odpływowych kierowana jest do studzienek, które pełnią funkcję zbiorników. Stamtąd nadmiar deszczówki trafia do kanalizacji bądź rowu melioracyjnego.
Gdzie należy zainstalować system odwodnienia liniowego?
Zewnętrzne odwodnienie liniowe niezbędne jest wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko nadmiernego gromadzenia się wody deszczowej. Jeśli chcesz wykonać odwodnienie liniowe w Bytomiu, zapraszamy do naszego sklepu. System montowany jest zarówno na prywatnych posesjach, jak i terenach handlowych lub przemysłowych. Odwodnienie liniowe budowane jest na podjazdach do domów, a także wzdłuż alejek ogrodowych. System pozwala również skutecznie usuwać wodę opadową z parkingów, ulic miast, podziemnych garaży, tuneli czy parków przemysłowych. Dzięki zachowaniu odpowiedniego spadku korytek, woda sprawnie przemieszcza się w kierunku odpływu studzienki.